BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól teljesített a Nokia

2001. április 20. péntek, 14:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ legnagyobb mobilkészülék-gyártója, a finn Nokia Oyj az első negyedévben éves összevetésben 6,1 százalékkal, 1,41 milliárd euróra növelte adózás előtti nyereségét a növekvő értékesítés nyomán. Az árbevétel az egy évvel korábbi 6,54 milliárdról 8,01 milliárd euróra nőtt. A nyereség és az árbevétel egyaránt felülmúlta a Reuters elemzői konszenzusait. A cég részvényeinek árfolyama tegnap a helsinki tőzsde nyitásakor 5 százalékkal futott fel, de innen lefelé vette az irányt, mivel a Nokia sem túl derűlátó az ez évi kilátásokat illetően: a korábban megadott 25-35 helyett csak az árbevétel 20 százalékos növekedését várja idén, a részvényenkénti nyereség pedig az első negyedévi 0,22 euróról a második negyedévben 0,2 euróra csökken.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet