BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
header

árbevétel

10.
31.
08:55

Dinamikusan nőtt a DT árbevétele

A Deutsche Telekom AG árbevétele az első kilenc hónapban éves összehasonlításban 20 százalékkal, 35 milliárd euróra futott fel, ami szinte pontosan egybeesett az elemzői konszenzussal. A vezető német távközlési vállalat goodwill előtti és az UMTS-koncessziók költségének figyelembe vétele nélkül 1,6 milliárd eurót tett ki. Az egyszeri tételeket beszámítva azonban a csoport 1,1 milliárd euró veszteséget - az elemzői várakozások 200 és 700 millió között szóródtak - könyvelt el, szemben az egy évvel korábbi 8,45 milliárd euró nyereséggel. A kilenc hónapban az EBITDA éves összevetésben mindazonáltal a DT közlése szerint kétszámjegyű ütemben bővült.

Szerző(k):
Bana Péter
10.
31.
08:37

Alig nőtt a Metroban az árbevétel

A német Metro AG a tavalyi harmadik negyedévben elért 11,2 milliárdról az idei azonos időszakban 11,5 milliárd euróra növelte árbevételét. A kis növekedésért a legnagyobb német kiskereskedelmi lánc a törökországi pénzügyi válságot és a tavalyinál kevesebb vásárlási napot hibáztatta. A csoport nettó nyeresége magasan emelkedett, de a 3,7 millióval szemben most elért 32,9 millió euró mindazonáltal nem túlságosan magasan a versenytársakhoz képest. Az árbevétel növekedési üteme idén 6 százalék lesz, valamivel kisebb, mint a tavaly elért 7 százalék és 49,7 milliárd euró körüli értéket fog kitenni - közölte a cég.

Szerző(k):
Bana Péter