BUX 138464.10 -0,74 %
OTP 44670 -0,56 %
header

árbevétel

11.
07.
23:59

Megfeleződött a DoCoMo nyeresége

Az NTT DoCoMo Inc. első félévi eredményét alaposan megviselték a külföldi befektetésein elszenvedett veszteségek. A legnagyobb japán mobilszolgáltató konszolidált nettó nyeresége a Reuters jelentése szerint a szeptember 30-án zárult első félévben éves összevetésben valamivel kevesebb mint felére, 103,87 milliárd jenre (858 millió dollár) esett, noha az árbevétel 2220 milliárdról 2610 milliárd jenre (1 dollár=121,63 jen) emelkedett. A profitra a legnagyobb csapást az mérte, hogy a cég i-mode mobilinternet-szolgáltatása Európában való elterjesztése érdekében tavaly augusztusban 408 milliárd jenért 15 százalékos részesedést vett a KPN Mobile NV-ben, a vezető holland távközlési vállalat mobilcégében, de a befektetés leértékelődése miatt 262,7 milliárd jent most kénytelen volt leírni. A DoCoMo összesen 1800 milliárd jent költött külföldi távközlési cégek kisebbségi részesedéseire, így egyebek mellett 16 százalékos tulajdonossá vált az egyesült államokbeli AT&T Wireless Corp.-ban. A januárban 9,8 milliárd jenért megszerzett 16 százalékos pakett egyelőre nem rontotta a mérleget, noha a befektetés azóta 36 százalékot veszített értékéből. Az október elején a világon elsőként harmadik generációs mobilszolgáltatást elindító vállalat a májusi 390 milliárdos előrejelzésével szemben a márciusban véget érő teljes üzleti évében már csak 255 milliárd jen nettó nyereséget vár. B. P. A.

Szerző(k):
Bana Péter
11.
06.
23:59

Csökkent a T-Online vesztesége

A német T-Online International AG - a Deutsche Telekom AG 81,7 százalékos tulajdonában lévő internetszolgáltató - a harmadik negyedévben 35 millió eurós EBITDA-veszteséget könyvelt el, kevesebbet a Dow Jones 46-50 milliós eurós konszenzusánál, a második negyedévi 57 milliónál és az egy évvel korábbi 42 milliónál is. A legnagyobb európai internetszolgáltató előfizetői hozzáférésekből származó árbevétele a második negyedévi 217 millióról 226 millió euróra nőtt, a hirdetéseket is magában foglaló portálbevételei pedig 36,3 millióról 40,3 millióra emelkedtek. A cég ugyan nem közölt részleteket, miként tudta mérsékelni veszteségét, de a Reuters által megkérdezett elemzők szerint a költségcsökkentésen kívül feltehetően jótékonyan hatott, hogy a korlátlan hozzáférést lehetővé tevő telefonvonalas szolgáltatásra új előfizetéseket már nem fogadott el, és ezeket december közepéig meg is szünteti, mert túl magas percdíjakat kell fizetnie anyavállalatának. (NAPI)

Szerző(k):
Bana Péter
11.
05.
10:26

A Rosztelecom sokat vár a tarifaemeléstől

Az OAO Rosztelecom, a távolsági telefonbeszélgetések terén monopóliumot élvező vezető orosz távközlési csoport 2002-ben árbevételének 4-5 százalékos növekedését várja, mert a forgalom és az árak egyidejű emelkedésére számít. A csoport az első kilenc hónapban az egy évvel korábbi 0,93 milliárdról 1,79 milliárd euróra növelte az orosz számviteli szabványok szerinti nettó nyereségét, miközben árbevétele 12,45 milliárdról 14,3 milliárd euróra emelkedett. A teljes évre a Rosztelecom 2,5 milliárd eurós nettó eredményt vár.

Szerző(k):
Bana Péter
10.
31.
11:52

Veszteséges a Skanska

A svéd Skanska ipari csoport már csak 2 milliárd korona (200 millió dollár) üzemi nyereséget vár idén, miután kiábrándító kilenc havi eredményről számolt be. Bár árbevétele éves összevetésben 74 százalékkal, 122,4 milliárd koronára szaladt fel, 132 millió korona üzemi veszteséget szenvedett el, szemben az egy évvel korábban elért 6,45 milliárd korona nyereséggel. A cég bejelentette, hogy 3500 fővel csökkenti létszámát.

Szerző(k):
Bana Péter