BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig nőtt a Metroban az árbevétel

A német Metro AG a tavalyi harmadik negyedévben elért 11,2 milliárdról az idei azonos időszakban 11,5 milliárd euróra növelte árbevételét. A kis növekedésért a legnagyobb német kiskereskedelmi lánc a törökországi pénzügyi válságot és a tavalyinál kevesebb vásárlási napot hibáztatta. A csoport nettó nyeresége magasan emelkedett, de a 3,7 millióval szemben most elért 32,9 millió euró mindazonáltal nem túlságosan magasan a versenytársakhoz képest. Az árbevétel növekedési üteme idén 6 százalék lesz, valamivel kisebb, mint a tavaly elért 7 százalék és 49,7 milliárd euró körüli értéket fog kitenni - közölte a cég.

2001. október 31. szerda, 08:37

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet