„Valósággal ránk rúgta az ajtót az űrgazdaság”
Üzletről, közös kapcsolódási pontokról beszélgettünk amerikai-magyar nézőpontokból a Bázispont podcastban. Vendégünk Zsarnóczky Martin, a New York-i Amerikai-Magyar Kereskedelmi Kamara elnöke volt.
„Valósággal ránk rúgta az ajtót az űrgazdaság”
Üzletről, közös kapcsolódási pontokról beszélgettünk amerikai-magyar nézőpontokból a Bázispont podcastban. Vendégünk Zsarnóczky Martin, a New York-i Amerikai-Magyar Kereskedelmi Kamara elnöke volt.
Elon Muskkal egyeztet a 4iG: „Innen lehet nagyot dobbantani”
Egyelőre a csoportszintű árbevétel csupán 0,4 százalékát hozza az űripari-védelmi szegmens a 4iG-nél, de a menedzsment elképzelései szerint csak idő kérdése, hogy az üzletág akár globális értelemben véve is meghatározó szereplővé váljon.
Végre nem téma, a „mikor váltsunk eurót a nyaraláshoz?"
Stabil forinttal és megtorpanó tőzsdével fordulunk rá a júniusi tőkepiaci történésekre. Ez az Economx heti pénz- és tőkepiaci összefoglalója.
Menetelt a 4iG, a profitszámokat azonban egyszeri tételek rontották
Meghaladta a 60 milliárd forintot a 4iG csoport első negyedéves EBITDA-ja, az adózás utáni profitszámokat azonban lerontották az egyszeri tételek.
Változás a One-nál, egy kézbe kerül a tulajdonosi kontroll
Egy tulajdonoshoz, a 4iG Távközlési Holdinghoz kerülnek a korábban Vodafone néven ismert One Magyarország Zrt. részvényei. Az eladó fél a Corvinus Zrt., amely eddig 29,5 százalékos tulajdonrésszel rendelkezett a One-ban.