„Úton afelé, hogy a közmédia újra az embereké legyen és visszakerüljön közfeladatot ellátó szerepébe, ahová mindig is való lett volna. A ma hatályba lépő médiatörvény értelmében az MTVA és a Duna Média Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása azonnal megszűnik. Az Országgyűlés Művelődési Bizottsága várhatóan szerdán ül össze, hogy kinevezze az ideiglenes vezetést — addig az intézmények mindenkori helyettes vezérigazgatói látják el az irányítási feladatokat" – jelentette be a Facebookon Tarr Zoltán, társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter.
A kinevezendő ideiglenes vezetők megbízatása addig tart, amíg nyilvános pályázat útján nem választanak állandó vezérigazgatókat
– tette hozzá.
Az ideiglenes időszak alatt társadalmi és szakmai párbeszédet folytatunk arról, hogy milyen közmédiát akarnak a magyar emberek: hiszen a közmédia az övék, nem a kormányoké és nem a politikusoké.
A Médiatanács tagjainak megbízatása szintén ma szűnik meg: az új tagokat az Országgyűlés jelöli majd, az elnököt pedig nyilvános pályázati eljárás keretében választják ki - írta a miniszter bejegyzésében.
