BUX 139717.11 0,62 %
OTP 45770 1,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Széthullik a fideszes média, az utolsó megafonos is összepakolt már

Végleg elapadtak a pénzcsapok a választási vereség után: június 26-án, pénteken az utolsó dolgozó munkaviszonya is megszűnik a fideszes online gépezetnél, a Megafon irodáit pedig teljesen felszámolták.

2026. június 25. csütörtök, 08:54

Fotó: @Vanik Zoltan
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken az utolsó Megafon-dolgozó munkaviszonya is megszűnik, így ezzel gyakorlatilag ellehetetlenül a Fidesz propagandáját milliárdokból terjesztő online szervezet működése – tudta meg a Media1 egy távozó munkavállalótól, aki részletesen elmondta, hogyan jutott el a Megafon és a hozzá kapcsolódó Patrióta a felszámolásáig.

A lap informátorai szerint június 26-án megszűnik az utolsó Megafon-dolgozó munkaviszonya is a fideszes propagandaközpontnál, pedig április 12-én este, a Fidesz választási vereségének napján Dukász Magor a Megafon egyik „agya”) belső körben még arról beszélt, hogy folytatják a működést.

Orbán Viktor a választási vereség után a Patriótának adta az első interjúját, ez is megerősítette az információt. A Megafon Facebook- és YouTube-csapatának következő értekezletén azonban már arról volt szó, hogy változások jönnek. Szóba került az is, hogy a jövőben közösségi finanszírozásra állnának át, sőt Bohár Dániel és a Patrióta egy rövid videóban azt kommunikálta, hogy a csatorna tovább működik, és a korábbiaknál is erősebb lesz a Patrióta.

Április 21-én már Kovács István, a Megafon ügyvezetője azt közölte a munkatársakkal, hogy ha nem születik megoldás, akkor május 21-én bejelentik a csoportos létszámleépítést. A Media1 forrásának beszámolója szerint ez május 21-én meg is történt.

A leépítés ekkor el is kezdődött

az utolsók munkaviszonya holnap szűnik meg, ezzel mintegy 55–57 ember maradt állás nélkül.

A források szerint a Megafon irodákat is felszámolták, értékesítették a bútorokat, a kamerákat és egyéb felszereléseket.

A Patrióta YouTube-csatorna jövője bizonytalan.

A csatorna több mint 300 ezer feliratkozóval rendelkezik, lehet, hogy még megmarad, bár a Patrióta főszerkesztője is távozik.

A forrás arról is beszélt, hogy mindenki azt a végkielégítést kapta meg, ami a törvény szerint járt neki. csakhogy ekkor tudták meg Dukász Magor érdekeltségeinek jelentős bevételeit és nyereségét.

A távozó munkatárs szerint a kampányidőszakban heti hét napos, éjjel-nappali munkát kértek azzal az ígérettel, hogy így egy esetleges választási vereség után is biztosítható lesz a Megafon fennmaradása.

A Megafonnál tevékenykedett többek között Kopasz Oszt, Bohár Dániel, Rákay Philip, és Deák Dániel is.

A Megafont működtető cégre tavaly 8,6 milliárd forint hullott rá egyéb bevételként, most feltételezhető, hogy a Fidesz-közeli oligarchák nem akarnak pénzt fecskendezni a cégbe, közpénzre pedig nem számíthatnak a 16 év után bekövetkezett kormányváltás miatt.

Más NER-cégnél is hatalmas elbocsátások vannak, a Fidesz-közeli Mediaworksnél több mint 400 belsőst bocsátanak el, de az Origo, a Magyar Nemzet, és a PestiSrácok létszáma is jelentősen megcsappan, a Mandinertől is 60 főt küldenek el. A Bors meg is szűnt, a Magyar Nemzetből hetilap lesz.

Ez is érdekelhet