Igaz, forrást nem mellékelt a bejegyzéséhez az államtitkár, így nem írta le azt sem, hogy honnan származnak az adatok.
a pedagógus szakszervezetek valós taglétszáma olyan, mint Columbo felesége: mindig beszélnek róla, de sose látjuk. Márpedig nagyon fontos lenne tudni, pontosan kiket képviselnek, és miből gazdálkodnak.
Szóval jó lenne tisztán látni! Mennyien voltak, mennyien maradtak, a tagdíjakból vagy mikroadományokból működnek? Mivel a pedagógus szakszervezetek jelentős politikai befolyást gyakorolnak, ezért az embereknek joguk lenne ezt tudni. De mind a taglétszámot, mint a gazdálkodást balladai homály veszi körül
Az Országos Reprezentativitást Megállapító Bizottsággal vagy más, független szervvel igazolják, hány olyan tagjuk van, aki aktív pedagógus jogviszonnyal rendelkezik és tagdíjat fizet. Ekkor látni fogjuk, hogy a 165 ezer főből hányat képviselnek valójában. És mutassák be, hogy a tagdíjbevétel és a kiadási összegük közötti különbözetnek honnan jön a fedezete
Tanárbérek: még a közepest sem éri el az elégedettségi mutató
Egy friss kutatás adatai szerint átlagosan 2,5-re értékelték a pedagógusok, hogy mennyire elégedettek a kormány béremelésével, mondta Totyik Tamás szakszervezeti vezető. Idén további 6-7 százalékos béremelés lenne indokolt. A részletekért KATTINTSON!A fenntartók szerint a szakképzési centrumok alá tartozó intézményekben dolgozó pedagógusok bére emelkedett a leginkább 44,2 százalékkal, itt a bérek elérik a bruttó 690 ezer forintot is, a tavaly novemberi 478 ezer forint után.
Fizetésemelés szempontjából az óvodapedagógusok jártak a legrosszabbul, jellemzően 24,6 százalékos béremelést kaptak. A fizetésük bruttó 586 ezer forintra emelkedett a tavalyi 470 ezer forint után.
A 620 ezer forintos átlagjövedelmet sem az önkormányzati, sem a tankerületi fenntartású intézményekben dolgozók átlaga nem éri el. A válaszadók beszámolója szerint ezen intézmények dolgozóinak béremelése jóval elmarad a 32,2 százaléktól, emelte ki a szakszervezeti vezető.
A pedagógus életpálya szakaszait tekintve pedig az látszik, hogy a gyakornokok bőven jellemzően 37,7 százalékos béremelést kaptak, ami az ígért 32,2 százalékot is meghaladja.
A magasabb fokozatban lévők tanárok pedig nem kaptak ennyit. Ezért sem meglepő, hogy a béremeléssel kapcsolatban a gyakornokok átlagosan 3,2 pontra értékelték a fizetésemelést, a mesterpedagógus vagy kutató tanárok pedig csak elégtelennel tudták díjazni.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Redditen vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!