Módosul hétfőtől a közforgalmi zárás a Pesti alsó Rakparton: minden hétköznap 17 és másnap hajnal 5 óra között nyílik meg a rakpart a gyalogos és kerékpáros forgalom előtt. A hétvégéken és a munkaszüneti nappal bővült hosszú hétvégéken továbbra is egész nap autómentes a rakpart - közölte a főpolgármesteri hivatal pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a forgalmi rend előreláthatólag szeptember közepéig marad érvényben, ezután pedig a megszokott, kizárólag hétvégékre korlátozódó rakpartnyitás lép érvénybe.
Azt írták, hogy a hivatal által rugalmasnak nevezett forgalmi rend nyomán az elmúlt hetekben hétköznap esténként is átlagosan 10 ezernél több gyalogos, kerékpáros látogatta a rakpartot.
