Lefoglalásokat és kutatásokat hajtottak végre a NAV nyomozói a Kulturális és Innovációs Minisztériumban, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél (NKTK), továbbá magánszemélyeknél. A tényállás teljes körű tisztázása érdekében az elmúlt időszakban a NAV jelentős számú tanút kihallgatott, továbbá elemezte és értékelte a nagy mennyiségű lefoglalt elektronikai adatot – közölték.
A NAV pénzügyi nyomozói a közlés szerint jelentős előrelépést tettek: június 23-án hat főt állítottak elő bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt. Azt írják, az elkövetők korábban az NKTK és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában álltak – néhányan közülük még most is.
A rendelkezésre álló bizonyítékok alapján az eljárás alá vont személyeket több mint 17 milliárd forintot meghaladó vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki.
Hozzátették, hogy a nyomozók mind a hat személyt őrizetbe vették, a letartóztatásukat pedig kezdeményezték az illetékes ügyészségnél.
A 24.hu úgy értesült, hogy a hat gyanúsított között van Óbuda korábbi fideszes polgármestere, Bús Balázs is. Állítólag nála is házkutatást tartott a NAV, és előállították.
