A Legfőbb Ügyészség közleményében hangsúlyozta, hogy a közvélemény gyakran egyetlen ügyként kezeli az Aranykonvoj-ügyet, ami azonban valójában két különálló nyomozás.
Az első eljárás pénzmosás gyanúja miatt zajlik. Az ügyészség szerint az Alkotmányvédelmi Hivatal feljelentése alapján indult eljárásban a Legfőbb Ügyészség kijelölte az eljáró nyomozó hatóságot, a nyomozás pedig jelenleg is a Nemzeti Adó- és Vámhivatal előtt folyamatban van.
A másik ügy az elfogás során esetlegesen történt visszaélések vizsgálatához kapcsolódik. Ezzel összefüggésben az ügyészség nyomatékosan felhívta a figyelmet arra, hogy ügyészségi nyomozás zajlik, és minden olyan találgatás vagy sejtetés, amely a nyomozás irányára vagy esetleges érintettekre vonatkozik, nehezítheti a bizonyítást, illetve félrevezető következtetésekhez vezethet.
A Magyar Péter felszólítására érkezett válaszközlemény szerint a nyomozásban a közeljövőben érdemi eredmények várhatók. Az ügyészség azt közölte, hogy a nyomozó ügyészség jelenleg gyanúsítotti kihallgatások előkészítésén dolgozik.
A Legfőbb Ügyészség emlékeztetett egy korábbi állásfoglalására is, amely szerint szakmai szinten már megfogalmazódott a megalapozott bűncselekmény gyanúja egyes magas beosztású érintettek esetében, ugyanakkor a nyomozó ügyészség az eljárási cselekmények eltérő ütemezését tartotta indokoltnak.
A közleményben az ügyészség egyértelműsítette, hogy Nagy Bálint Gábor utasításai szerint az ügy minden szálát ki kell vizsgálni, függetlenül attól, hogy az mely személyeket vagy szervezeteket érint.
Az ügyészség hangsúlyozta azt is, hogy az igazságszolgáltatás független szereplőjeként működik, és a kormány nem adhat számára utasítást.
A hatóság közlése szerint a további tájékoztatás időpontját a nyomozás érdekei és az eljárási cselekmények határozzák meg, ezért a közvélemény türelmét kérik.
