BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

„Magyarország igazságszolgáltatása egyenlő a nullával” - Kiborult a győri Aston Martin-os gázolás áldozatának családja

Két év végrehajtandó fogházbüntetést és négy év járművezetéstől eltiltást indítványozott az ügyészség annak a férfinak az ügyében, aki februárban egy Aston Martinnal halálra gázolt egy 76 éves nőt Győr belvárosában. Az ügyészségi indítvány arra az esetre vonatkozik, ha a vádlott beismeri a halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétségét.

2026. június 27. szombat, 10:32

Fotó: Blikk - A győri gázoló
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ügyészségi indítvány, amit Ferenczi-Borbély Veronika, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség szóvivője újságírói kérdésre megerősített, arra az esetre vonatkozik, ha a vádlott beismeri a halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétségét.

A vádlott ellen azért emeltek vádat, mert az ügyészség szerint szándékosan megszegte a sebességhatárra vonatkozó KRESZ-szabályokat, és a jármű adottságait figyelmen kívül hagyva elvesztette uralmát az autó felett.

Emiatt átlépte a záróvonalat, letért a menetirány szerinti oldalról, majd elütötte a buszmegállóban várakozó idős asszonyt, aki a helyszínen életét vesztette.

Az Index információi szerint a vádlott jómódú családból származik, több ingatlanos és vendéglátóipari vállalkozásban is érdekelt.

A baleset után elvégzett alkohol- és drogtesztje negatív lett. Bár a nyomozás során bűnügyi felügyelet alá került, ezt az elsőfokú bíróság később megszüntette.

Az ügyészség fellebbezett, de a Győri Törvényszék helybenhagyta a döntést, így a férfi továbbra is szabadlábon védekezhet.

Az áldozat fia a sajtóból értesült arról, milyen büntetést indítványozott az ügyészség. A kiszabni kért büntetést rendkívül enyhének tartja. -„Inkább nem is kísérem figyelemmel a dolgokat, mert csak felidegesítem magam. Anyukámat már semmi sem hozza vissza, de rettenetesen kevésnek tartom ezt a két évet. Szerintem a lehető legsúlyosabb büntetést érdemelné az ilyen. Magyarország igazságszolgáltatása egyenlő a nullával” – fogalmazott.

A férfi azt is kifogásolta, hogy a vádlott szabadlábon védekezhet. Úgy véli, akinek már 33 évesen ilyen teljesítményű sportautója van, annak pontosan tisztában kell lennie a jármű képességeivel és a vezetés kockázataival. Szerinte a vezetői engedélyét véglegesen el kellene venni.

A baleset február közepén váltott ki országos visszhangot, amikor a nagy teljesítményű Aston Martin letért az útról, és a buszmegállóban várakozó idős nőt halálra gázolta.

A vádirat szerint a tragédia közvetlen oka a megengedett sebesség jelentős túllépése és a KRESZ szabályainak megszegése volt. A sofőr vezetői engedélyének szüneteltetését már a helyszínen elrendelték.

Ez is érdekelhet