Magyar Péter az Uzsoki Utcai Kórházban tartott bejárást Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszterrel, melyet élőben is közvetített. A bejelentkezés végén azt mondta, csütörtök délután háromig ad időt a legfőbb ügyésznek, hogy beszámoljon az aranykonvoj-ügyben folyó nyomozás fejleményeiről.
„Hogy áll az aranykonvoj ügyében a nyomozás, kedves legfőbb ügyész úr” – címezte a kérdést Nagy Gábor Bálintnak a kormányfő, hozzátéve, szerinte sokakat érdekel, kiket hallgattak ki gyanúsítottként eddig, miért éppen csak őket, és hogy kiket hallgatnak még ki. Hangsúlyozta, ha a legfőbb ügyész nem szólal meg, akkor ő maga délután három után megoszt néhány szerinte érdekes és fontos információt az üggyel kapcsolatban.
Magyar Péter a hétfői sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az Alaptörvény-módosításba azért nem került bele a legfőbb ügyész megbízatásának megszüntetése, számos egyéb közjogi méltóság megbízatásának megszüntetése mellett, mert szerinte Nagy Gábor Bálintnak le kell mondani és le is fog mondani.
Magyar Péter az aranykonvoj-ügy kapcsán korábban azonnali vizsgálatot rendelt el.
