Nemzetstratégiai szempontból napjainkban különösen fontosnak számító területen nevezett ki a miniszterelnök helyettes államtitkárt Zsoldos István személyében. A Magyar Péter által frissen kinevezett szakember a közösségi oldalán jelentette be a hírt.
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium új, energiastratégiáért felelős helyettes államtitkára beismerte: feladata nem lesz egyszerű. Egyszerre szeretnének ugyanis olcsó és tiszta energiát, valamint ellátásbiztonságot is teremteni. Ennek megvalósulása érdekében pedig józanul és tényekre támaszkodva kell irányt választaniuk, így a két cél nem egymás rovására, hanem egymást erősítve valósulhat meg – vázolta. Zsoldos szerint a közszolgálat nagy felelősség és egyben óriási lehetőség is.
Minden erőmmel azon leszek, hogy jól végezzem a munkámat, és hogy annak eredményeképp Magyarország egy jobb hely legyen
– fogalmazott Zsoldos István, aki szerint „kivételes inspiráció, hogy morálisan, emberileg és szakmailag is nagyszerű emberekkel van lehetősége együtt dolgozni”.
A szakember valóban komoly kihívást vállalt, ha a magyarországi energiaparadoxonra gondolunk, amely a naperőművek teljesítményével is összefügg.
Az pedig a téli időszakban bír kiemelt jelentőséggel, hogyan változhat az energetikai szakértők szerint jelen formájában teljesen fenntarthatatlan rezsicsökkentés.
Az elmúlt napokban több minisztériumban is új helyettes államtitkári kinevezéseket jelentettek be: szintén a gazdasági tárcánál a villamosításért és a dekarbonizációért felel majd Bart István, míg Kálnoki-Kiss Attila sportért felelős államtitkár pénteken közölte, hogy a korábbi Telesport-kommentátor és úszószervezési szakember, Szántó Dávid tölti be a sportért felelős államtitkárság helyettes államtitkári posztját. Nagy Ervin kulturális államtitkár is a hét végén tette közzé a helyettes államtitkárai névsorát – foglalja össze az Index.
