BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemondott, felszívódott és törölte magát a netről Baranya fideszes elnöke

Többé már nemcsak a közgyűlési elnöki tisztségét nem tölti be, hanem a megyei képviselőségről is lemondott. Méghozzá úgy, hogy nem is volt jelen az ülésen.

2026. június 25. csütörtök, 12:13

Fotó: MTI/MTVA / Kacsúr Tamás - Őri László (Fidesz-KDNP), a Baranya Vármegyei Önkormányzat közgyűlésének elnökeként 2025. október 5-én.MTIKacsúr Tamás
Őri László (Fidesz-KDNP), a Baranya Vármegyei Önkormányzat közgyűlésének elnökeként 2025. október 5-én.MTIKacsúr Tamás
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lemondott írásban a Baranya Vármegyei Önkormányzat közgyűlésének elnöki tisztségéről és képviselői mandátumáról a Fidesz-KDNP-s Őri László. Az erről szóló írásbeli nyilatkozatát Dunai Péter (Fidesz-KDNP) alelnök olvasta fel a testület pécsi ülésén, csütörtökön.

Az üléstől távol maradó Őri László a nyilatkozatában azonban nem indokolta a döntését.

A Pécs Aktuál hírmagazinnak a napokban megjelent, a fideszes politikus távozási szándékáról szóló cikkében úgy nyilatkozott,

pártja strukturális és szervezeti átalakulása miatt kész lemondani tisztségeiről.

Jelezte, visszavonul a közélettől, erről maga döntött, előzetesen sem a pártközponttal, sem Orbán Viktor pártelnökkel nem egyeztetett.

Hozzátette, a jövőben jogászként szeretne dolgozni és több időt kíván a családjával tölteni.

A hírmagazin utalt rá, hogy Őri László választókerületi elnöki feladatokat is ellátott, ez a pozíció azonban a közelmúltban megszűnt a Fideszben.

A nyilvánosan elérhető életrajza szerint a reklám és szervező szakmenedzser, valamint jogász végzettségű Őri László 2011 és 2014 között ügyvédjelöltként, 2010 és 2019 között Pécs önkormányzati képviselőjeként, 2014 és 2019 között a város alpolgármestereként is dolgozott. A vármegyei közgyűlés elnöki tisztségét 2019 óta töltötte be.

A többségében a Fidesz-KDNP képviselőiből álló közgyűlésnek a törvény értelmében saját tagjai közül titkos szavazással kell új elnököt választania a testület megbízatásának időtartamára.

Mostanra egyébként már a visszavonuló politikus hivatalos Facebook-oldala is elérhetetlenné vált.

Minapi hír, hogy az Orbán-kormány egyik meghatározó arcát is lapátra tették, miközben a NER-média számos ágában tömeges leépítések indultak.

Ez is érdekelhet