A kormányzati terveknek megfelelően a 15 megszüntetendő közérdekű vagyonkezelő alapítványok (kekvák) közül a Hauszmann Alapítványnak is megpecsételődött a sorsa, egyetlen bökkenőt leszámítva.
Ahogy azt a 444 felidézi, az alapítvány öt évvel ezelőtt igen nagy területet kapott az államtól Szentendre külterületén, hogy méltóképpen ápolják a világhírű, Budapest arculatát meghatározó építész, Hauszmann Alajos emlékét.
A család egykori birtokán építenék fel az Annavölgyi Képzési Központot és a Hauszmann Emlékházat. A területen lévő, szocializmus korabeli honvédségi főtiszti üdülőt már elbontották, jelenleg viszont a vízhálózatra kiterjedő munkálatok gyakorlatilag a Tisza Párt április 12-i választási győzelmével párhuzamosan kezdődtek el.
A Dreher család vadászkastélyának épült, majd Ságvári Endre Turistaházzá vált romos épület is az alapítványé a Lajos-forrásnál.
A 2021-ben létrehozott kekva tulajdonában álló honvédségi területen áprilisban kezdetét vette a külső víz- és szennyvízhálózat szeptemberig tartó kiépítése, emiatt a félpályás útzár a közeli főúton.
Egyelőre azért folyhatnak a munkálatok, mert
a megszüntetésre ítélt alapítványok által vitt projektekről az EU-s pénzek hazahozatalához szükséges törvénymódosítás és ezen kekvák átvilágítása után döntenek majd.
A Natura 2000-es kiemelt jelentőségű természetvédelmi területre megálmodott komplexum egy szépmíves mesterségekre fókuszáló oktatási központot és egy emlékházat is magába foglal, csak épp
a vagyonkezelő alapítvány 10 különböző helyrajzi számon lévő, szentendrei ingatlant kapott az Orbán-kormány jóvoltából, miután öt évvel ezelőtt azt életre hívták.
Nagyvonalúan a Lajos-forrás mentén található, eredetileg vadászkastélynak épült turistaházat is megkapták, noha állapota a történelem viharai és a rendszerváltás óta is jelentősen leromlott: az utóbbi években pedig több fideszes politikus, így Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős államtitkár vagy Vitályos Eszter a térség országgyűlési képviselőjeként is megígérte, hogy rendbehozzák, ám nem történt semmi végül.
Emlékezetes, durván 1500 milliárdos Patyomkin-díszletet hagyott hátra az Orbán-rendszer, ez a jobbára a budai várnegyedet felölelő minisztérium-felújításokat takarja, amelynek a Hauszmann-program keretében álltak neki gőzerővel az elmúlt években.
