Karácsony Gergely a Pride menetének indulása előtt néhány perccel jelentette be a Facebookon, hogy levelet kapott.
„A Pesti Központi Kerületi Bíróság Karácsony Gergely Szilveszter vádlott ellen az egyesülési és a gyülekezési szabadság megsértésének vétsége miatt indult büntetőeljárásban Budapesten, 2026. június 17. napján tárgyaláson kívül meghozta a következő végzést: ... vádlottal szemben az egyesülési és a gyülekezési szabadság megsértésének vétsége (Btk. 217/C. §) miatt indult büntetőeljárást megszünteti”
- írta a főpolgármester, aki tavaly nyáron vállalta, hogy a Pride vonulhasson Budapesten, pedig az akkori kormány mindent megtett az esemény ellehetetlenítése érdekében.
