Az M1-es autópálya felújítása közben átvágták a Telekom internetkábelét.
A 444-hez eljutott információk szerint reggel óta állnak a cégek, ezzel ellehetetlenítve a környéken dolgozók munkáját és a Tatai Ipari és Logisztikai Park gyárait.
Az internet Tatabányától egészen Győrig nem megy, illetve a bankkártyás fizetések sem működnek.
A hírportál megkeresésére a Telekom sajtóosztálya a következőt írta:
„A ma délelőtti órákban Tatabánya térségében a Magyar Telekomtól független útépítési munkálatoknál optikai kábelvágás történt, mely mind a mobil-, mind pedig a vezetékes szolgáltatásainkban kiesést okoz. A kollégák azonnal a helyszínre mentek és megkezdték az érintett kábelszakasz javítását.”
A vállalat közlése szerint a munkálatok folyamatosan haladnak, és azt írták, az előfizetőik egy részének már újra elérhető a szolgáltatás. Teljes mértékben a kora délutáni órákban állhat helyre a szolgáltatás.
