Mintegy 25 százalékkal drágul a parkolás Budapesten jövő hét szerdától. A drágulással együtt a parkolóautomatáktól is búcsút inthetünk, innentől csak mobilalkalmazáson keresztül lehet befizetni azt.
Az új árak szerint
az A zónában 600 forint helyett 800 forint óránként a parkolás, munkanapokon 8 és 22 óra között; a B zónában este 8-ig 450 forint helyett 600 forint; a C zónában 300 forint helyett 400 forint; a D zónában 200 forint helyett 300 forint – a C és D zónában egyaránt reggel 8 és délután 18 óra között
– írja az Index.
A díjemelésről és az automaták leszereléséről még 2024-ben döntött a Fővárosi Közgyűlés, annak végrehajtását viszont elhalasztották, mivel a BudapestGO applikáció nem volt használható a parkolásra. Emellett az eredeti tervek szerint egy 25 százalékos kedvezmény is járt volna azoknak, akik BudapestGO-n keresztül fizetnek, illetve, akik havi BKK bérlet vásárolnak, ezek a kedvezmények azonban nem érvényesíthetők az alkalmazás elkészültéig.
