BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Trócsányi Lászlót jelöli a Fidesz az Alkotmánybíróságba

Kocsis Máté a közösségi oldalán jelentette be, hogy az egykori igazságügyi minisztert jelölik Sulyok Tamás helyére.

2024. február 26. hétfő, 13:38

Fotó: MTI / Hegedűs Róbert
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sulyok Tamás köztársasági elnökké választását követően a kormánypártok Trócsányi Lászlót, a Magyar Jogász Egylet elnökét jelölik az Alkotmánybíróság megüresedő helyére – közölte Facebook-oldalán Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője.

Múlt héten csütörtökön jelentették be a kormánypártok, hogy Sulyok Tamást, az Alkotmánybíróság elnökét jelölik köztársasági elnöknek, miután Novák Katalin lemondott a február elején kirobbant kegyelmi ügy miatt. Az ügyben a kormányfő is megszólalt, Facebook-oldalán közzétett videójában arról beszélt, hogy a kormány nevében benyújtott egy alkotmánymódosítást, ami „lehetetlenné teszi, hogy kiskorú gyerekek sérelmére elkövetett bűncselekmény esetén az elkövető kegyelmet kaphasson”.

Trócsányi László 2007 és 2010 között már volt alkotmánybíró, 2010-ben nevezték ki Magyarország párizsi nagykövetévé, majd 2014 és 2019 között igazságügyi miniszterként dolgozott. 2019 óta a Fidesz EP-képviselője, azt azonban már korábban bejelentette, hogy nem indul a 2024-es európai parlamenti választáson. Trócsányi neve Novák Katalin lemondása után már az államfői posztra is felmerült, azonban végül Sulyok Tamás jelölése mellett döntöttek a kormánypártok.

Kocsis Máté: Nincs apelláta, ekkorát véteni nem lehet
Ha a jobboldalon hiba van, annak van következménye - mondta a Fidesz frakcióvezetője a kegyelmi botrányról. Komoly szigort ígér a kormánypárt a gyermekvédelem területén: a többi közt kezdeményezik, hogy a tizennyolc év alattiak sérelmére elkövetett szexuális bűncselekmények soha ne évüljenek el.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet