A KDNP országgyűlési frakcióvezetője a kormány pedagógusok számára elrendelt, visszamenőleges bérrendezését vasárnap azért tette szóvá a közösségi oldalán, mert úgy emlékszik, a nevelést és az oktatást közvetlenül segítő dolgozók bruttó fizetésének azonnali, 25 százalékos emelését ígérték a Tisza kampányában.
Ehhez képest szerinte végül csak egy 0,4 százalékos pedagógus-béremelést „sikerült összehozni” – ahogy fogalmaz az oktatási minisztert szivárványos díszítéssel feltüntető posztjában:
„ezzel szúrta ki a tanárok szemét Lannert Judit”.

Rétvári Bence rámutatott: az emelés következtében a pályakezdő pótlék negyven forinttal nő, 11 660 forintról 11 700 forintra.
Az új kormány első 50 napjában hozott gyorsintézkedést pedig összehasonlította a Fidesz-KDNP kormány évek alatt zajló bérfejlesztéseivel. Eszerint az elődök idején 215 ezer forintról 900 ezer forint fölé emelkedett az átlagos tanárbér.
A Tisza a mostani béremelést egyébként azért kezdeményezte, mert még az előző kormány vállalta, hogy az uniós támogatásokhoz kapcsolódó programokban 2025 és 2031 között a hazai pedagógusbéreket folyamatosan a diplomás átlagkereset legalább 80 százalékos szintjén tartja. Ám a választások előtt kiderült, hogy az illetmények máris elmaradtak a célértéktől.
Erről döntöttek
A pedagógusok béremeléséről szóló kormányrendelet rögzíti, hogy a 2026. január 1-jétől megvalósult, 10 százalékos növekményen felül további 0,4 százalékponttal emelik a béreket, visszamenőleg januártól. Eszerint a bérsávok úgy alakulnak, hogy
- Pedagógus I: 720 000 és 1 406 000 forint között,
- Pedagógus II: 727 000 és 1 496 000 forint között,
- Mesterpedagógus: 787 000 és 1 797 000 forint között,
- Kutatótanár: 918 000 és 1 938 000 forint között kaphat fizetést.
A frakcióvezető utóbb kérdések sorát zúdította a miniszterre:
„Tényleg úgy gondolja Lannert Judit oktatási miniszter, hogy ezzel ő most kellőképpen elismerte a pedagógusok munkáját? Ez a sokat hangoztatott Tiszás tisztelet a tanárok iránt? Ez az a megbecsülés, amit a Tisza ígért a tanároknak? Ennyit jelent neki a pedagógusok munkájának elismerése?” – fakadt ki.
Szerinte az átlagosan háromezer forintos emelésért most nyáron az összes pedagógus szerződését módosítják, aminek az adminisztrációs terhe többe kerülhet, mint a zsebbe érkező plusz pénz.
