Az ügyészségi indítvány, amit Ferenczi-Borbély Veronika, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség szóvivője újságírói kérdésre megerősített, arra az esetre vonatkozik, ha a vádlott beismeri a halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétségét.
A vádlott ellen azért emeltek vádat, mert az ügyészség szerint szándékosan megszegte a sebességhatárra vonatkozó KRESZ-szabályokat, és a jármű adottságait figyelmen kívül hagyva elvesztette uralmát az autó felett.
Emiatt átlépte a záróvonalat, letért a menetirány szerinti oldalról, majd elütötte a buszmegállóban várakozó idős asszonyt, aki a helyszínen életét vesztette.
Az Index információi szerint a vádlott jómódú családból származik, több ingatlanos és vendéglátóipari vállalkozásban is érdekelt.
A baleset után elvégzett alkohol- és drogtesztje negatív lett. Bár a nyomozás során bűnügyi felügyelet alá került, ezt az elsőfokú bíróság később megszüntette.
Az ügyészség fellebbezett, de a Győri Törvényszék helybenhagyta a döntést, így a férfi továbbra is szabadlábon védekezhet.
Az áldozat fia a sajtóból értesült arról, milyen büntetést indítványozott az ügyészség. A kiszabni kért büntetést rendkívül enyhének tartja. -„Inkább nem is kísérem figyelemmel a dolgokat, mert csak felidegesítem magam. Anyukámat már semmi sem hozza vissza, de rettenetesen kevésnek tartom ezt a két évet. Szerintem a lehető legsúlyosabb büntetést érdemelné az ilyen. Magyarország igazságszolgáltatása egyenlő a nullával” – fogalmazott.
A férfi azt is kifogásolta, hogy a vádlott szabadlábon védekezhet. Úgy véli, akinek már 33 évesen ilyen teljesítményű sportautója van, annak pontosan tisztában kell lennie a jármű képességeivel és a vezetés kockázataival. Szerinte a vezetői engedélyét véglegesen el kellene venni.
A baleset február közepén váltott ki országos visszhangot, amikor a nagy teljesítményű Aston Martin letért az útról, és a buszmegállóban várakozó idős nőt halálra gázolta.
A vádirat szerint a tragédia közvetlen oka a megengedett sebesség jelentős túllépése és a KRESZ szabályainak megszegése volt. A sofőr vezetői engedélyének szüneteltetését már a helyszínen elrendelték.
