BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt a névsor: Orbán Viktor rokona is a visszahívott külképviseleti vezetők közt

Csiszár Jenő és a volt miniszterelnök unokatestvére is szerepel a visszahívott külképviseleti vezetők névsorában.

2026. június 26. péntek, 18:50

Fotó: MTI/MTVA / Purger Tamás - Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán az Országgyűlés külügyi bizottságának ülésén az Országházban 2026. május 11-én
Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán az Országgyűlés külügyi bizottságának ülésén az Országházban 2026. május 11-én
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kiderült, hogy – a Telex információi szerint – név szerint kik azok a visszahívott külképviseleti vezetők, akiket Orbán Anita külügyminiszter pénteki bejelentése alapján.

Ismeretes, a Külügyminisztérium úgy döntött, megkezdi a külképviselet-vezetői állomány átalakítását, ennek keretében pedig 37 misszióvezetőt rendelnek haza.

Az érintettek között találni több ismert személyt is:

  • Csiszár Jenő (Olaszország, Milánó),
  • Vitézy Anna Zsófia (Kolumbia, Bogota),
  • Szarka Gábor Levente (Algéria, Algír),
  • Oszama Ibrahim Naffa (Irak, Bagdad),
  • Takács Szabolcs Ferenc (Washington, USA),
  • Kumin Ferenc (London),
  • Nagy Gábor Tamás (Új-Zéland, Wellington) és
  • Fülöp Viktor Géza (Dél-Afrikai Köztársaság, Pretoria)

is a hazarendeltek közt foglal helyet.

„A változások egy része a lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, más esetekben pedig az a cél indokolja a személyi döntéseket, hogy Magyarország érdekeit olyan nagykövetek képviseljék, akik az új külpolitikai prioritások mentén hitelesen és hatékonyan tudják képviselni és szolgálni hazánkat” – írta erről szóló bejegyzésében a tárcavezető.

Orbán Anita azzal érvelt,

a személyi változások célja a szakmai megújulás, a minisztérium célja egy professzionális diplomáciai kar felépítése.

Vitézy Zsófia Orbán Viktor miniszterelnök unokatestvére, anyai nagynénje lánya az Emberi Erőforrások Minisztériumának sajtófőnöke volt, vezette a Budapesti Fesztiválközpontot, 2013-tól a brüsszeli Magyar Intézetet, majd 2022-ben lett kolumbiai magyar nagykövet.

Ez is érdekelhet