Minden második ember óvatos, csak „alapos előkészítés után” búcsúzna el a forinttól, miközben minden ötödik azt szeretné, ha „a lehető leggyorsabban” vezetnék be az egységes európai fizetőeszközt – derült ki a Medián felméréséből.
Az elutasítók a népesség 23 százalékát teszik ki, és ez az arány magasabb az idősebb, a vidéki és a kevésbé iskolázott társadalmi csoportokban.
Mivel a kérdés jelentősen átpolitizálódott, ennek megítélésében is szinte szakadék választja el a kormánypárti és az ellenzéki szavazótábort, bár ez utóbbi jelentősen csökkent.
- A fideszesek kétharmada egyelőre egyáltalán nem foglalkozna az euró bevezetésével,
- a tiszásoknak viszont 92 százaléka – késedelem nélkül vagy óvatosabban – váltani akar.
A felmérést 2026. április 27. és május 2. között készítette a Medián ezer fős országos reprezentatív minta telefonos megkérdezésével. Egy 20 évvel korábbi Medián-kutatás lényegében hasonló eredményeket hozott, de akkor sokkal közelebb állt a kormánypárti és az ellenzéki szavazók véleménye – írta a hvg.hu.
