Módosult a terrorfenyegetettségi szint Magyarországon: a belügyminiszter döntése alapján az eddigi magas, 2-es szintről közepes, 3-as szintre csökkentették a készültséget – közölte a Belügyminisztérium csütörtökön.
A tájékoztatás szerint a Terrorelhárítási Központ (TEK) általános főigazgató-helyettese összehívta a Terrorellenes Koordinációs Bizottság ülését, amelyen a nemzetbiztonsági és rendvédelmi szervek szakértői áttekintették a Magyarországot érintő biztonsági kockázatokat, valamint a nemzetközi információcseréből származó adatokat.
Az elemzés alapján arra a következtetésre jutottak, hogy a korábban elrendelt szigorúbb biztonsági intézkedések fenntartása a jelenlegi fenyegetettségi szint mellett már nem indokolt, ezért javasolták a terrorfokozat csökkentését. A javaslat alapján
Pósfai Gábor belügyminiszter döntött a készültségi szint mérsékléséről.
Az MTI összefoglalója szerint a Belügyminisztérium hangsúlyozta: a rendvédelmi és nemzetbiztonsági szervek a csökkentett fokozat mellett is folyamatosan figyelemmel kísérik a biztonsági környezet alakulását, és a jogszabályoknak megfelelően továbbra is biztosítják az állampolgárok, valamint a kritikus infrastruktúrák védelmét.
Magyarországon 2026. február 28-án, az iráni háború kirobbanásának napján emelték magas, 2-es szintre a terrorfenyegetettségi fokozatot, amelyet most ismét közepesre csökkentettek.
