BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy fokozattal visszavettek a terrorriadóból Magyarországon

Magas szintről közepesre csökkentette a magyarországi terrorfenyegetettségi szintet a belügyminiszter, mert már nem indokoltak a szigorúbb biztonsági intézkedések.

2026. június 26. péntek, 06:50

Fotó: MTI/MTVA / Purger Tamás - Pósfai Gábor belügyminiszter
Budapest, 2026. június 22.Pósfai Gábor belügyminiszter interpellációra válaszol az Országgyûlés rendkívüli ülésén 2026. június 22-én.MTI/Purger Tamás
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Módosult a terrorfenyegetettségi szint Magyarországon: a belügyminiszter döntése alapján az eddigi magas, 2-es szintről közepes, 3-as szintre csökkentették a készültséget – közölte a Belügyminisztérium csütörtökön.

A tájékoztatás szerint a Terrorelhárítási Központ (TEK) általános főigazgató-helyettese összehívta a Terrorellenes Koordinációs Bizottság ülését, amelyen a nemzetbiztonsági és rendvédelmi szervek szakértői áttekintették a Magyarországot érintő biztonsági kockázatokat, valamint a nemzetközi információcseréből származó adatokat.

Az elemzés alapján arra a következtetésre jutottak, hogy a korábban elrendelt szigorúbb biztonsági intézkedések fenntartása a jelenlegi fenyegetettségi szint mellett már nem indokolt, ezért javasolták a terrorfokozat csökkentését. A javaslat alapján

Pósfai Gábor belügyminiszter döntött a készültségi szint mérsékléséről.

Az MTI összefoglalója szerint a Belügyminisztérium hangsúlyozta: a rendvédelmi és nemzetbiztonsági szervek a csökkentett fokozat mellett is folyamatosan figyelemmel kísérik a biztonsági környezet alakulását, és a jogszabályoknak megfelelően továbbra is biztosítják az állampolgárok, valamint a kritikus infrastruktúrák védelmét.

Magyarországon 2026. február 28-án, az iráni háború kirobbanásának napján emelték magas, 2-es szintre a terrorfenyegetettségi fokozatot, amelyet most ismét közepesre csökkentettek.

Tüske Erika
Tüske Erika
Szerkesztő
Tüske Erika business és life coach, szerkesztő-újságíró, több évtizedes politikai és gazdasági tapasztalattal. Tanári és politológusi végzettsége mellett coaching képzettséget is szerzett. Pályáját a Kurírnál kezdte, majd a Világgazdaságnál dolgozott. A Zöld Újság néven is ismert gazdasági-politikai lap belpolitikai rovatának munkatársaként híreket és a kormányzati döntések hátterét feltáró cikkeket írt, és aktívan részt vett az online kiadás készítésében is. Később a Magyar Távirati Iroda (MTI) újságírójaként a parlamenti tudósítások és a breaking news műfajában szerzett tapasztalatot, majd a gazdasági szerkesztőségben folytatta munkáját, ahol a hírgyártás mellett továbbra is készített interjúkat szakértőkkel, vezető politikusokkal és kormánytagokkal. Szabadúszóként a Figyelő Trend, a Növekedés.hu és az Aero Magazin számára dolgozott. Munkájában a háttérfeltáró megközelítést, valamint a közérthető és pontos tájékoztatást tartja elsődlegesnek. 2024-től az Economx hírszerkesztője.

Ez is érdekelhet