Szinte biztos, hogy megdől a jövő hét elején az abszolút melegrekord: a friss előrejelzések szerint a kánikula keddig fokozódik, július első napjaiban viszont hidegfront mérsékli az extrém meleget. Addig azonban ember próbáló hőség vár ránk:
Az Alföldön akár a 42 fokot is meghaladja a hőmérséklet.
Az Időkép szerint szombaton már több helyen megközelíthetjük a 40 fokot, vasárnap pedig már többfelé el is érjük azt, helyenként már 41 fokot mérhetünk. A jövő hét elején fokozatosan előoldalra kerülünk, nyugat felől egy hidegfront közeledik, melynek előterében délnyugat felől még forróbb levegő érkezik Afrika felől. Az extrém hőség ekkor fog tetőzik.
Magyarországon 2007. július 20-án Kiskunhalason mérték az eddigi legmelegebb, 41,9 fokos hőmérsékletet. Ez hétfőn és kedden a prognózis alapján simán megdőlhet, az Alföldön akár 42 fok is lehet.
Magyar Péter miniszterelnök Facebook-posztjában a rekkenő hőségre tekintettel teljes nemzeti összefogást kért mindenkitől, és azt, hogy vigyázzunk egymásra.
