BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Eldőlt a Pride sorsa: megszólaltak a szervezők

Lyonban a rekkenő hőségre tekintettel elhalasztották a Pride-felvonulást. Budapesten viszont nem marad el a rendezvény, a szervezők ugyanakkor figyelmeztették a résztvevőket.

2026. június 26. péntek, 12:39

Fotó: AFP / Kisbenedek Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nyugat-Európában pusztító hőkupola a hétvégén éri el Magyarországot. Emiatt éjféltől a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztás lép érvénybe, az extrém hőséggel a kormány is kiemelten foglalkozik.

Franciaországban olyan pusztító volt a forróság, hogy Lyonban már elhalasztották a Pride-ot, és Magyar Péter is arra kérte a rendezvényszervezőket, hogy fontolják meg a szervezést. A 444.hu megkérdezte Hrubi Zitát, a Budapest Pride szervezőjét a menet sorsáról, aki azt válaszolta: arra kérnek mindenkit, hogy a saját tűréshatárait és egészségi állapotát mérlegelve vegyen részt az eseményen.

A szóvivő hozzátette, hogy a 2022-es Pride-felvonulás idején is 37 fokban indult el a menet, és az előrejelzés szerint most is hasonló forróságra kell számítani. Azonban akkor a biztonság érdekében külön intézkedésekkel készültek, és ez most is így lesz.

Ennek megfelelően a tervezettnél több mentőautó kíséri a menetet, az önkénteseken túl pedig önkéntes medikusok is vonulnak, illetve a menet indulási és érkezési pontjánál is lesz vízosztás, emellett a vízművek is szükségkutakat nyitnak. Az ivókutakról térképet tesznek ki, útközben pedig beengedik a Rudas gyógyfürdőbe is hűsölni a vonulókat.

A szóvivő azt kéri, hogy aki nem bírja az extrém hőséget, az csak a felvonulási utáni, vérmezei programokhoz csatlakozzon délután 5 és 8 óra között, emellett pedig hangsúlyozta, hogy senki ne jöjjön kutyával, mert a forró aszfalt égési sérüléseket okozhat.

Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet