A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke és elnökhelyettesei nem jogosultak végkielégítésre – állapítja meg az a módosító javaslat, amelyet csütörtökön fogadott el az Országgyűlés Törvényalkotási bizottsága a Szuverenitásvédelmi Hivatal (SZVH) megszüntetéséről szóló előterjesztéshez.
A bizottság támogatta, hogy a hatóság a törvény hatálybalépésével Görög Márta igazságügyért felelős miniszter által vezetett minisztériumba történő beolvadással szűnjön meg. A szervezet a törvény hatálybalépéséig vállalhat kötelezettséget. Az általa ellátott feladatokat az igazságügyi miniszter által vezetett minisztériumnak nem kell közfeladatként ellátnia – foglalhatják jogszabályba.
A bizottság által támogatott módosítás értelmében a hivatal által a nemzeti szuverenitás védelméről szóló törvény alapján folytatott, folyamatban lévő eljárások a jogszabály hatálybalépésével megszűnnek. Az elnök és az elnökhelyettesek megbízatása a törvény hatálybalépésével megszűnik, nekik
a jogszabály hatálybalépését követő 15 napon belül záró vagyonnyilatkozatot kell tenniük.
A hivatal foglalkoztatottjainak jogviszonya a törvény életbe lépésével szintén megszűnik, a szervezet köztisztviselőit és munkavállalóit – az elnök és az elnökhelyettesek kivételével – a különleges jogállású szervekről és az általuk foglalkoztatottak jogállásáról szóló törvényben megállapított összeg és végkielégítés illeti meg.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal által kezelt adatokat az igazságügyért felelős miniszter által vezetett minisztérium jogosult kezelni – rögzíti a Lánczi Tamás vezette SZVH-t érintő módosítás.
Várhatóan mindezt majd – az ügynökakták publikálásával egyetemben – a jövő heti rendkívüli üléseken tárgyalja majd a parlament, és a Tisza kétharmados többségével az eredmény borítékolható.
