Őrizetbe vették Hidvégi Józsefet, Fonyód korábbi fideszes polgármesterét és fiát a város önkormányzati cége körüli gyanús kifizetések ügyében. A Népszava értesülését a somogyi főügyészség is megerősítette.
A két férfit gyanúsítottként hallgatták ki, majd a volt városvezetőt 72 órára őrizetbe vették. A vádhatóság az idő rövidsége miatt később dönt majd arról, indítványozza-e Hidvégi letartóztatását, a fiát azonban már szabadon engedték.
Az őrizetbe vétel a fonyódi városüzemeltető cég körüli nyomozáshoz kötődik. A kaposvári bíróság a múlt héten harminc napra letartóztatta a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetőjét és egyik rokonát a somogyi főügyészség indítványára. A vádhatóság az ügyvezetőt társtettesként, különösen nagy értékre, folytatólagosan, üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett gazdasági csalással gyanúsította meg, a társa esetében pedig a pénzmosás gyanúja is felmerült. Emiatt került most őrizetbe Hidvégi is.
A városüzemeltető cégnél tavaly nyár óta zajlik a nyomozás törvénytelen számlázások és kifizetések gyanúja miatt, a nyomozók többször is jártak a cégnél, és iratokat foglaltak le. A 2019 és 2024 közötti önkormányzati ciklust, azaz
épp Hidvégi József utolsó polgármesteri időszakát érinti a vizsgálat. A gyanús önkormányzati kifizetések összege mintegy 150–300 millió forintra rúghat.
A legfőbb kedvezményezettek között találni a volt polgármestert és az ügyvezető rokonait. A százmilliót meghaladó összeg jellemzően zöldterület-gondozásra, strandüzemeltetésre és jogi tanácsadásra folyhatott el a Balaton partján fekvő városban.
Emlékezetes, a magyar nyilvánosságban az elmúlt időszakban egy számos fővárosi kerületet átható parkfenntartási botrány is borzolja a kedélyeket, amely nyomán már több párt önkormányzati politikusát érintően történtek tömeges letartóztatások.
