BUX 139533.51 0,49 %
OTP 45640 0,75 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszakerül az EU-zászló a Parlamentre, Orbán Anita már az időpontot is elárulta

Orbán Anita Facebookon közölte, hogy betartja ígéretét.

2026. május 7. csütörtök, 12:02

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás
A parlament épülete a Batthyány térről nézve
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szombaton visszakerül az Európai Unió zászlaja a Parlament homlokzatára – írta Orbán Anita Facebook-bejegyzésében.

A poszt szerint az EU lobogója a magyar és a székely zászló mellett kap majd helyet.

„Ahogy ígértük, a Parlament homlokzatára a magyar és a székely zászló mellé szombaton visszakerül az Európai Unió zászlaja is” – fogalmazott.

Orbán Anita korábban úgy fogalmazott, hogy „le fogunk horgonyozni a nyugati szövetségi rendszerben”. Világossá tette, hogy első feladata lesz a kapcsolatok rendezése az EU-val és a nyugati szövetségesekkel. A leendő külügyminiszterről itt olvashat bővebben.

Ez is érdekelhet