BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gátlástalan csalók csaptak le a betegekre, nagyot kaszáltak a járvány alatt

Az ügyészség vádat emelt három ember ellen, akik nem engedélyezett gyógyszereket árultak az interneten, egyikük szakképzettség nélkül tanácsokat is adott különféle betegségek kezelésével kapcsolatban.

2024. május 28. kedd, 12:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon nem engedélyezett gyógyszer kereskedelmével, bűnszövetségben elkövetett gyógyszerhamisítás bűntette miatt emelt vádat a Tapolcai Járási Ügyészség egy 59 éves pápai férfi és élettársa, valamint egy szintén 59 éves győri férfi ellen, akik 2021-ben, a Covid-járvány idején ivermectin hatóanyag-tartalmú gyógyszereket árultak az interneten – közölte a Veszprém Vármegyei Főügyészség.

A nem engedélyezett gyógyszereket a győri elkövető szerezte be az interneten keresztül, míg társa 2021 márciusától októberig a tapolcai, majd a pápai otthonából, szintén az interneten keresztül folytatta a gyógyszerek illegális kereskedelmét, és magát természetgyógyásznak, esetenként belgyógyásznak kiadva, az egyik közösségi oldalon keresztül juttatta el azok hírét a vásárlókhoz.

A vádlottaknak dobozonként 5000-5000 forint haszna származott az illegális gyógyszerkereskedelemből.

A pápai férfinak, miután vásárlóinak szakképzettség nélkül adott tanácsokat a gyógyszerek szedésével, adagolásával, esetenként egyéb betegségek, egészségügyi problémák kezelésével kapcsolatban, kuruzslás vétsége, míg győri társának, aki az illegális gyógyszer-kereskedelemből befolyt pénzt a külföldi pénzintézetnél vezetett számlájáról kriptovaluta-szolgáltatást végző cégekhez utalta, pénzmosás bűntette miatt is felelnie kell a bíróság előtt.

Az ügyészség a vádiratában a két férfival szemben börtönbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabására, valamint a bűncselekménnyel megszerzett csaknem 8,5, illetve 23,3 millió forint erejéig vagyonelkobzás elrendelésére, a pápai férfi élettársával szemben pedig felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt a Tapolcai Járásbíróságnak.

Dobja el ezt az antibiotikumot, Müller Cecília kivonta a forgalomból
Gyanús kemény kapszulákat hívott vissza a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ.

Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet