BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ha ügyet intézne a NAV-nál, ne most vasárnap tegye

A hátterrendszer karbantartása miatt több a NAV több szolgáltatása sem lesz elérhető.

2024. március 1. péntek, 13:48

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hivatal közleménye szerint 2024. március 3-án vasárnap 9 órától 21 óráig nem lesznek elérhetők a hivatal webes felületei, továbbá a NAV mobilapplikációjának egyes szolgáltatásai.

Azt írták, hogy a karbantartás miatt a március 3-ai kezdetű, egyszerűsített foglalkoztatással kapcsolatos bejelentések utólagosan is benyújthatók, március 4. éjfélig az "Igazolási kérelemmel benyújtott bejelentés" nyilatkozat jelölésével.

A karbantartás érinti továbbá a Webes Ügysegéd egyéni vállalkozói moduljában tett bejelentéseket is, ezért a NAV azt kéri, hogy az egyéni vállalkozók lehetőség szerint a leálláson kívüli időszakban tegyék meg az adat- és változásbejelentéseiket.

A hivatal leszögezte, hogy az érintett időszakban elküldött bejelentéseket is rögzítik, de csak a karbantartás befejezése után, ezért azokat nem kell utólag megerősíteni vagy megismételni.

Péntek hajnal az új tarifarendszer bevezetése miatt a MÁV felületei is leálltak ideiglenesen. Noha a leállás után is akadozott egy rövid ideig a rendszer, ez mostanra már helyreállt.

Pár napja az eÁFA-rendszer is elstartolt
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) adataira épülő szolgáltatáscsomag minden vállalkozásnak előnyös megoldást kínál az adókötelezettség teljesítésére - közölte a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára. Izer Norbert szerint ezzel az új lehetőséggel a kormány az Európai Unióban (EU) is kivételesnek számító, fontos lépést tett a vállalkozások adminisztratív terheinek csökkentésében.
Ha többre kíváncsi, ide kattintva olvashat tovább--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet