BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lázár János személyes okokkal magyarázza váratlan döntését

Az építési és közlekedési miniszter arról is beszélt egy rádióinterjúban, hogy nem kíván indulni a hódmezővásárhelyi polgármesteri posztért.

2024. január 25. csütörtök, 15:59

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem politikai, hanem személyes döntést hozott Lázár János azzal, hogy 2026-ban nem indul egyéniben az országgyűlési választáson – erről a Rádió7 Közös nevező című műsorában beszélt csütörtökön az építési és közlekedési miniszter.

Elmondása szerint ilyen személyes oknak tekinti, hogy már 49 éves lesz, leélte már az élete első felét, a hátralévő időben inkább az összegzésre fordítaná az idejét.

A fideszes politikus a jövője kapcsán arról beszélt, hogy új kihívások és nagyobb feladatok várnak rá. Azt viszont leszögezte, hogy nem költöznek a családjával Budapestre és a hódmezővásárhelyi polgármesteri posztért sem kíván indulni, mert nem szeretne részt venni a helyi iszapbirkózásban. A jelenlegi városvezetés kapcsán úgy fogalmazott, hogy lezüllesztik a várost, saját magukat hozták méltatlan helyzetbe.

A miniszter megismételte korábbi állítását, miszerint a jövőben sem támogat olyan városvezetést a kormány, amely pénzért elárulta a hazáját. Amennyiben viszont olyan vezetést választanak a vásárhelyiek idén júniusban, amely a hazáját szolgálja, akkor együtt fognak tudni működni. Pozitív példaként hozta fel az ellenzéki vezetésű Szegedet, akikkel stratégiai szövetségben dolgoznak évek óta azért, hogy a városba tudjanak hozni egy nagyberuházást.

Lázár a tarifareform kapcsán megerősítette, hogy az ország- és vármegyebérleten kívül minden más bérlet megszűnik, illetve a kedvezmények rendszerét is egyszerűsítik. Emellett fontos prioritásnak nevezte, hogy a buszokon kártyával fizessen minél több ember.

A Budapest-bérlet kapcsán kialakult vitáról azt mondta, hogy jelenleg nem korrekt az elszámolási rendszer a főváros és az állami fenntartású közlekedési cégek között. A miniszter ezt az igazságtalanságot szeretné megszüntetni, erről hamarosan egyeztetni fognak a főpolgármesterrel, akivel a megállapodás a célja. 

Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet