BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriási üzlet a telefon-újrahasznosítás: mindenki kaszálhat vele

A magyarok vásárlók a tavalyi év utolsó negyedévében 26 százalékkal többet költöttek felújított készülékekre, mint egy évvel korábban. A legtöbben Iphone-t vagy Samsung márkájú készüléket vettek.

2024. január 13. szombat, 14:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavaly július és szeptember között öt millió darab felújított mobiltelefon talált gazdára Európában, 1,4 milliárd euró értékben, ami 17 százalékos bővülés az előző év azonos időszakához képest – ez derül ki a CCS Insight piackutató cég felméréséből.

A felújított készülékek közül az iPhone-ok a legkelendőbbek, míg a Samsung a második legnépszerűbb márka. A Rejoy.hu, amely egy mobiltelefonokat értékesítő startup cég, hazai értékesítési trendje szerint is egyre nagyobb tudású és drágább készülékeket választanak a vásárlók a felújított mobilok közül, és jelentősen emelkedett a régi készülékeiket értékesíteni kívánók köre is.

A tavalyi év harmadik negyedévében a megelőző két negyedévhez képest 16 százalékkal vagyis 15 euróval, többért, átlagosan 289 euróért (110 ezer forint) átlagáron találtak új gazdára a felújított okostelefonok Európában.

A kontinensen a legnépszerűbb felújított modell az iPhone 11 64GB-os verziója volt a harmadik negyedévben, e típusból került ki a továbbértékesített készülékek 12 százaléka, amelyet az iPhone 12 és 13-as széria alapmodelljei követnek.

Kutatás adatai szerint tavaly július és szeptember között Európában 1,4 milliárd eurós összforgalmat bonyolított le a startup, ami 17 százalékkal múlta felül a 2022 harmadik negyedéves adatokat.

A 2023 első kilenc hónapjában összesen 14,1 millió felújított készüléket adtak el Európában, mintegy 4 milliárd eurós forgalmat generálva a piackutató felmérése szerint.

A magyarok a tavalyi év utolsó negyedévében már 26 százalékkal magasabb összeget költöttek egy felújított készülékre, mint 2022 azonos időszakában. Négyből három magyar vásárló felújított Apple-készüléket választ, de a karácsonyi szezonban 82 százalékot is elért a márka részesedése az eladásokban. A Samsung androidos telefonjai a vásárlások 14 százalékát teszik ki, a legjobban kelendő típus pedig a Galaxy S21 5G (128GB).

A kutatás szerint a felújított készülékek 66 százalékát kereskedők, piacterek értékesítik, míg a mobilszolgáltatók és gyártók részesedése mindössze 21 százalék a piacon. A felújított telefonok fennmaradó 13 százaléka egyéb piaci szereplőktől, például nagyvállalati flottákból, biztosítótársaságoktól érkező készletekből származott Európában.

A magyar piacon nagyobb arányban magánszemélyek által birtokolt készülékek érhetők el.

A cég tavaly 1,1 milliárd forintot fizetett azoknak az eladóknak, akik a rajtunk keresztül értékesítették telefonjukat

–  mondta Blaumann Bence, a Rejoy ügyvezetője.

2023 utolsó negyedévében dupla annyian kínálták eladásra készüléküket, mint azt megelőző negyedévben. A startup éves árbevétele pedig elérte a 2,8 milliárd forintot.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet