BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kijött a friss középiskolai rangsor: még mindig Budapest tarol

Kilenc budapesti és egy vidéki gimnázium került be a HVG legfrissebb középiskolai rangsorának top intézménye közé.

2023. november 30. csütörtök, 18:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavaly az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium bizonyult a legjobb hazai középiskolának, a pole-pozíciót azonban idén a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium szerezte meg. A tavalyi győztes most a harmadik helyre fért fel, a második helyen változatlanul az V. Kerületi Eötvös József Gimnázium áll – írja az Eduline.

A negyedik helyre a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium, az ötödikre az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium került fel. Őket követi sorrendben a Deák Téri Evangélikus Gimnázium, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium, az I. Kerületi Toldy Ferenc Gimnázium, valamint a Városmajori Gimnázium.

Az egyetlen vidéki intézmény, a veszprémi Lovassy László Gimnázium a 10. helyen szerepel.

A 11. és a 20. hely között fele-fele arányban találhatók a fővárosi intézmények mellett vidéki iskolák is Győrből, Szombathelyről, Debrecenből és Miskolcból. A Top 100-ban pedig tatabányai, székesfehérvári, szolnoki és esztergomi gimnázium is felbukkan.

A rangsor összeállításakor az intézmény diákjainak kompetenciamérési eredményeit, a matematika, a magyar, a történelem és az idegen nyelvi érettségiken elért teljesítményüket, valamint a végzősök felvételi eredményeit vették figyelembe.

Öregszik a tanári kar, a férfi pedagógus lassan már igazi kuriózum
2021-ben 5,2 millió olyan pedagógus volt Európában, aki általános iskolában vagy középiskolában tanított – derül ki az Eurostat által közzétett adatokból. Magyarországon az alapfokútól a középiskolai oktatás felé haladva öregszik a férfi tanári kar: általános iskolában 44 százalék az idősebbek aránya, míg középiskolában már 50 százalék.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet