BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több ezer csemetével bővül Budapest

Megkezdődik az őszi faültetési szezon a fővárosban. Városszerte több száz helyen mintegy 1200 facsemetét ültetnek a FŐKERT munkatársai.

2023. november 6. hétfő, 17:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

FŐKERT posztja szerint sok területen csak néhány fát helyeznek a földbe, de ugyanennyi helyen nagyobb számban ültetnek, mint például a XIX. kerületi Ady Endre út, ahol balesetveszély miatt kellett a fákat eltávolítani, ezeket azonban most pótolják, összesen 180 facsemetét ültetnek.

Több mint 130 facsemetével bővül a Római-part, továbbá a korábban kártevőkre való érzékenység miatt eltávolított magaskőriseket égerfajtákkal pótolják a III. kerületi Pacsirtamező utcában.

Margitsziget is új fajtákkal bővül, többek között hússzínű vadgesztenyékkel, sárga levelű lepényfákkal, páfrányfenyőkkel és díszcseresznyékkel. A IV. kerületi Farkaserdőn tovább folytatódik az erdősítés, mintegy 7000 darab erdészeti facsemetét ültetnek el.

faültetésekkor többek között az úgynevezett Stockholm Faültetési Rendszert (SFR) is alkalmazni fogják, elsőként keddtől a IX. kerületi Mester utcában, három korai juhar ültetésekor. 

A módszer lényege, hogy a speciális ültetőközegnek és a nagyméretű ültetőgödörnek köszönhetően bőséges teret kap a fejlődéshez a fa gyökérzete, így a lehető legtöbb csapadék jut be a talajba, miközben megközelíthetőek maradnak a föld alatt futó közművek is.

Egy fa elültetéséhez legalább harminc engedély kell
Az egyre gyakoribb hőhullámok idején egy jó állapotú faállomány párologtatással hőt von el, árnyékolással csökkenti az átmelegedést, szenet, port köt meg, zajt szűr, nagyobb csapadékmennyiségnél a lombkoronájuk csillapítja a víz lefolyását a környezetük és a gyökérzetük segíti a lehulló csapadék talajba szivárgását.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet