BUX 137836.65 -1,19 %
OTP 44370 -1,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem fizették ki a makói tanárt, inkább megpróbálták kirúgni

Több hónapon át csak egy részét kapta meg a fizetésének egy makói tanárnő. Miután keresetet nyújtott be a tankerület ellen, ki akarták rúgni.

2023. október 2. hétfő, 19:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A makói József Attila Gimnázium pedagógusa négy hónapig csak a fizetése egyik részét kapta meg a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központtól, aki ezt több alkalommal is szóvá tette. A tankerületnek azonban ez nem tetszett – írja a hvg360 cikke alapján a Szegeder.

pedagógus egy búcsúlevelet is írt kollégáinak, amiben kifejti, hogy a tankerület eleinte azt ígérte neki, hogy utólag rendezik az elmaradt részeket. Mivel ez nem történt meg, később ügyvédi felszólítást is küldött, amit visszautasítottak.

Miután a keresetről értesítette a bíróság a tankerületet, a tanár szerint az arra utasította az igazgatót, hogy bocsássák el.

Az ilyen jellegű elbocsátást azonban csak akkor lehet megtenni, amennyiben a pedagógust szakmailag nyilvánítják alkalmatlannak. Így ezután az következett, hogy az iskola igazgatója bement az órájára és szakmaiatlan bírálatot kapott tőle.

tanár szerint a cél az ő lejáratása, elbizonytalanítása és elszigetelése volt, ami a későbbiekben is folytatódott. A tanév végén pedig közölte vele az igazgató, hogy nem hosszabbít vele szerződést. Ez azonban jogszerűtlen gyakorlat, mivel véglegesített, határozatlan idejű kinevezést kapott, amit a tankerület is elismert.

A tanárnő végül indoklásul azt a választ kapta, hogy „nem tett le semmit az asztalra.” A pedagógus úgy nyilatkozott, hogy mindennapos gyakorlat a pénzek visszatartása a tankerületben.

Nem ez az első hasonló eset a makói József Attila Gimnáziumban: hasonló megpróbáltatásokon ment keresztül a vasalódeszkás tornatanár, Vezsenyi László is, aki 32 év után, az idei tanév kezdete előtt hagyott fel a tanári pályával a státusztörvény miatt.

Felmondott a nyelvtanár, akinek bruttó 21 forinttal nőtt a fizetése
Harminc évnyi pedagógusi szolgálat után adta be a felmondását az a vidéken tanító pedagógus, akinek a státusztörvénnyel bruttó 21 forinttal nőtt a fizetése.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet