BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alaptalanul lakoltathatták ki a diákokat a soroksári iskolából?

Érvényes a Qualitas Gimnázium engedélye az iskola igazgatója szerint.

2023. szeptember 18. hétfő, 20:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt héten tanítás közben ürítették ki a soroksári Qualitas Gimnáziumot végrehajtók és rendőrök jelenlétében. Az indoklás szerint az épületet elárverezték. A kormányhivatal ezután arról informálta a szülőket, hogy hol folytathatják a diákok a tanulmányaikat, miután székhely nélkül maradt a Qualitas.

Ott Ferenc, az iskola igazgatója azonban most közölte: az iskola jogilag a Qualitas tulajdonában van – írja a 24.hu.

Hozzátette: a végrehajtó múlt heti cselekménye miatt birtokvédelmi eljárást kezdeményeztek, két nappal az eljárás után pedig már alternatív megoldást találtak a további működésre, amelynek értelmében 12 tanterem kizárólagos használatára adnának lehetőséget egy új, berendezésében és esztétikájában is 21. századi iskolaépületben, akár napokon belül is.

A jogerős ítélet szerint a soroksári gimnázium továbbértékesítése során fedezetelvonás történt, ezért lehetett elárverezni az ingatlant.

Olyan sokkoló a tanítóhiány, hogy az adattól még a szakszervezet is meglepődött
Magyarországon 34,5 ezren hiányoznak a közoktatásból, ezen a számon még a Pedagógusok Szakszervezete is kiakadt. A legnagyobb tanárhiány Budapesten és a hátrányos helyzetű településeken van. A matematika tanárhiány okozza a legnagyobb fejtörést az iskoláknak, ez derül ki a szakszervezet kutatásából.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet