BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Novemberben lehet a Fidesz tisztújító kongresszusa

Az ATV értesülései szerint a Fidesz őszi kongresszusra készül, ahol a kormánypárt tagjai az EP-választási listát és programot is „szentesíthetik” majd. Szombaton Orbán Viktor miniszterelnök Kötcsén arról is beszélt zárt körben, hogy meddig tervez kormányozni, de egy 15 pontos „nagy tervről” is beszámolt.

2023. szeptember 10. vasárnap, 16:23

Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda / Fischer Zoltán
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ősszel, várhatóan novemberben az előzetes tervek szerint kongresszust tart a Fidesz a tisztújítás miatt is, de minden bizonnyal központi napirendi pont lesz majd a 2024-es EP-választás, Európa jövője is – mondták az atv.hu-nak kormánypárti források.

Orbán Viktor zárt körben mondott beszédet szombaton Kötcsén, ahol a kormánypártok politikusai és támogatói gyűltek össze.

A kormányfő beszédét nem publikálták (még), de a Telex közölt belőle néhány részletet. A portál szerint Orbán Viktor azt mondta, hogy

2034-ig tervezi kormányozni Magyarországot.

Beszélt arról is, hogy ugyan az elmúlt időszakban csökkent a kormány népszerűsége, de szerinte nem annyira, mint más európai kormányzó pártoké. A miniszterelnök szerint pártjának népszerűsége azért csökkent kisebb mértékben, mint máshol Európában, mert a választóik nemcsak gazdasági, hanem politikai és ideológiai szempontokat is mérlegelnek. Szerinte erős a Fidesz hátországa, a kormányzásuk „nem jár szellemi kiüresedéssel”.

15 pont

A miniszterelnök arról is beszélt a Telex értesülései szerint, hogy „nagyok, erősek és gazdagok akarunk lenni”, azt szeretné, hogy „tiszteljen minket a világ”, ehhez pedig van egy 15 pontos „nagy terve”. 

Szerinte ehhez olyan lépésekre van szükség, mint a demográfiai fordulat elérése; a munkaalapú gazdaság létrehozása; a hitelfelvételek helyett hitelezővé és modern ipari nemzetté kell válni; a magyar vállalkozóknak külföldön is be kell fektetni, a profitot pedig haza kell hozni; a hadseregfejlesztés; a digitális állampolgárság bevezetése; vagy épp az energetikai önellátás, melynek része, hogy Paks orosz helyett francia üzemanyaggal menjen.

Károly Gábor
Károly Gábor
Károly Gábor közgazdász végzettségű újságíró és szerkesztő, bő két évtizede dolgozik a magyar médiában. Az Economx főmunkatársa és felelős szerkesztője korábban az Indexnél, a Világgazdaságnál, az Origónál, a Magyar Nemzet Online-nál és a Fintech.hu-nál is megfordult; utóbbinál főszerkesztőként irányította a pénzügyi technológiával foglalkozó szakportált. Pályája során dolgozott hír-, rovat- és címlapszerkesztőként, írt gyorshíreket, tudósításokat, interjúkat és hosszabb háttéranyagokat is. Leginkább gazdasági, pénzügyi, makrogazdasági és vállalati témákkal foglalkozik, különös érdeklődéssel követi a magyar gazdaságpolitika, a költségvetés, az adózás, a fintech és a vállalati innováció ügyeit. Szereti azokat a témákat, ahol a száraznak tűnő adatokból végül egy nagyon is emberi, üzleti vagy politikai történet áll össze.

Ez is érdekelhet