BUX 138569.69 -0,66 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állítólag az év vége előtt felszáll a Sólyom

2013. október 2. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Sólyom Airways október közepére megkapja az engedélyeket a Nemzeti Közlekedési Hatóságtól a tevékenység folytatásához − erre számít a cég vezérigazgatója, Vágó József, aki az MTI-nek azt mondta, a tervek szerint a légitársaság november vagy december 1-jétől már repülne. Az engedélyek kézhezvételét követően a légitársaság egy-két héten belül meghirdeti az előzetes menetrendet. Az online jegyértékesítéshez szükséges rendszer augusztus 31-re elkészült, a Sólyom vezetése korábban arra számított, hogy már augusztusban felszállhatnak a gépei. A légitársaság három gépét készítette fel műszakilag a hatósági átvételre, a Nemzeti Közlekedési Hatóság azonban még egyikre sem adott ki engedélyt (az elsőt a tervek szerint a jövő héten veszik át). Lehetséges, hogy már két géppel is elkezdenek repülni két-három városba naponta menetrend szerint, de nagyobb a valószínűsége, hogy megvárják mind a hat lízingelt gép engedélyét. A cég Győrből, Sármellékről, Pécsről és Debrecenből indítana regionális charterjáratokat, ha pedig jövőre Budapestről elindulnak a tengerentúli járatok, azokra a vidéki repterekről \"hordanának rá\".

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet