BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az 1-es villamosra 14 milliárdot költenek

2013. augusztus 29. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szeptember végén kezdődik az 1-es villamos pályafelújításának első üteme. A felújításra kiírt közbeszerzést a Colas Alterra Zrt. és A-HÍD Építő Zrt. alkotta konzorcium nyerte meg nettó 14,188 milliárd forintos árajánlattal − közölte a Budapesti Közlekedési Központ Zrt. (BKK). A munkák első ütemében a Bécsi út és a Lehel utca között teljesen újjáépítik a pályaszerkezetet, megszüntetik a sebességkorlátozásokat, átépítik a megállóhelyeket, megújítják az áramellátó és a jelzőberendezési rendszert. A munkák a Lehel utca és a Kerepesi út közötti szakaszon folytatódnak 2014 nyarán. A rekonstrukció végeztével megszűnnek a leromlott pályaállapot miatti sebességkorlátozások, azaz csökken az utazással töltött idő; emellett akadálymentessé válnak a megállóhelyek, amelyek biztosítják az akadálytalan beszállást a jövőben a vonalon közlekedő új, alacsony padlós villamosokba is − írta közleményében a BKK.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet