BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tűzoltóautó tette tönkre a szökőkutat

2013. augusztus 8. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy tűzoltóautó téves riasztás miatt kedden este behajtott a Szabadság térre, majd amikor megpróbált visszafordulni, ráhajtott a szökőkútra, amelyben emiatt többmilliós kár keletkezett. A műszaki vizsgálat még zajlik, de már megállapítható, hogy megsérült a burkolat, 40 mozgásérzékelő és 70 kőelem ment tönkre − közölte Rogán Antal V. kerületi polgármester.

A szökőkút évek óta a belváros egyik különleges látványossága. Rengetegen látogatják, egész nyáron gyerekek és felnőttek ezrei teszik próbára a talajjal egy szintben lévő burkolatból kitörő, a mozgásra reagáló vízsugarakat. Egy tűzoltóautót vezető sofőr felelőtlen és figyelmetlen magatartásának következtében elképzelhető, hogy a rendkívüli kánikulában egész nyáron nem üzemelhet majd a szökőkút − fogalmazott a belváros polgármestere. Az eset miatt Rogán Antal péntekre egyeztetést kezdeményez a tűzoltóság vezetőségével arról, hogy olyan szabályrendszert alakítsanak ki, amellyel ilyen nem fordulhat elő többet.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet