A vártnál hamarabb jelentek meg az új jegybanki vezetés által aláírt 500 forintosok a készpénzforgalomban. A jegybank korábbi tervei szerint a Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter és Gerhardt Ferenc, az MNB készpénzlogisztikáért felelős alelnöke által aláírt új bankók kibocsátására csak 2014 elején került volna sor. A jegybank az idén a készletről cseréli a bankjegyeket, mindössze 500 és 2000 forintosok gyártását tervezték. Az MNB-nél azzal számolnak, hogy belátható időn belül nem bontják meg a hat bankjegyből és hat érméből álló címletsorozatot, így könnyen lehetséges, hogy az euró majdani bevezetéséig fennmaradnak a jelenlegi bankjegyek, amelyek a biztonsági kihívások miatt időnként ráncfelvarráson eshetnek át. Amennyiben tartós marad az alacsony infláció és a biztonsági követelményeket is kielégítik, valóban nem érdemes új bankjegyek kibocsátását tervezni. Magyarországnak jelenleg nincs eurócsatlakozási céldátuma, így a közös valuta bevezetésének meglehetősen kicsi az esélye ebben az évtizedben, ráadásul a jelenlegi makrogazdasági környezet sem segítene egy gyors csatlakozást.
