Az eredeti időpont szerint június 4-én kellett volna eredményt hirdetni az Új Széchenyi Kockázati Tőkeprogramok közös növekedési alap alprogram pályázati felhívás kapcsán, ám a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján megjelenő friss információ szerint a döntéshozatal időpontját június 21-ig tolták ki. A mostani lehetőségből kimaradnak a közép-magyarországi régióban dolgozó cégek, ahogy a Jeremie I. és II. programok nyertesei sem indulhattak a kiíráson. Ezen kívül a hajógyártásban, a szén- és az acéliparban, illetve a pénzügyi ágazatban tevékenykedőket is kizárták a támogatásból. A 12 milliárd forint keretösszeggel − ami a magánforrásokkal együtt elérheti a 17 milliárdot − meghirdetett alprogram elsődlegesen a növekedési életszakaszban lévő, innovatív vállalkozásokat kívánja támogatni, a keretet négy alap között osztanák szét.
