BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétezren szálltak be az adósságcsökkentésbe

2013. május 10. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szinte napra pontosan két éve érkezett az államadósság csökkentésre létrehozott alapba az első befizetés: azóta mindössze 2098 állampolgár és cég gondolta úgy, hogy ily módon is részt kíván venni \"az államadósság elleni harcban\". Az induláskor sem gondolta senki komolyan, hogy milliárdos befizetések érkeznek majd az Összefogás az államadósság elleni Alapba, amelyet egy magánszemély kezdeményezésére hozott létre Matolcsy György akkori nemzetgazdasági miniszter és a kormány. Az első jóváírás az alap számláján 2011. április 29-én egy 5 ezer forintos adomány volt, azóta apránként 272,7 millió forint gyűlt össze. A jellemző befizetések néhány ezer, esetleg tízezer forintra rúgnak, ám az idei eddigi legnagyobb egyösszegű befizetés 5 millió forint volt, tavaly pedig 30 milliós adomány volt a csúcs. A befizetett összeg meghatározott részét a cégek leírhatják a társasági adóból, magánszemélyek pedig az szja-ból vagy az ekhóból. Az alap szabályai szerint a befizetéseket az államadósság csökkentésére kell fordítani, az összeg azonban a cseppet sem éri el a tengerben. Az Államadósság Kezelő Központ Zrt. adatai szerint március végén az adósság 21 692 milliárd forint volt, ami 972,3 milliárd forinttal magasabb a 2012 végi értéknél.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet