Még évekig foroghatnak a márciusban távozott jegybanki vezetés által \"aláírt\" bankók, hiszen a készpénzből biztonsági okokból bőséges készleteket tartanak, s a bankjegyek cseréje során ezeket hozzák forgalomba. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kommunikációs osztálya lapunk kérdésére − biztonsági megfontolások miatt − nem árulta el, hogy a különféle címletekből mekkora mennyiséget tartalékol.
A raktáron lévő bankjegyek mennyiségét azonban érzékelteti, hogy idén az MNB mindössze két címlet, az 500 és a 2000 forintosok gyártását rendelte meg. Az új jegybanki vezetés aláírásával gyártott bankjegyek forgalomba kerülésének időpontja a forgalmi igényektől függ. Az idén gyártott 2000 forintos bankjegyek valószínűsíthetően az idei év második félévétől, az 500 forintos bankjegyek pedig a jövő év első félévétől kerülnek forgalomba − közölte az MNB kommunikációs osztálya. Tájékoztatásuk szerint a jelenlegi hat érme- és hat bankjegycímlet kielégíti a forgalmi igényeket, ezért nincs napirenden az 500 forintos bankjegy érmére cserélése, amire volt példa a 200 forintos címlet esetében. Ráadásul nem is az 500 forintos bankjegy kopik ki leggyorsabban a forgalomból, hanem a 2000 forintos. A 200 forintosok érmésítésekor pedig az egyik érv éppen a gyors elhasználódás volt, hisz az érme jóval strapabíróbb.
| Címlet | Forgási sebesség* | Forgalomból való kikopás (év) |
| 500 forintos | 0,7 | 2,5 |
| 1000 forintos | 1 | 2,5 |
| 2000 forintos | 1,1 | 2 |
| 5000 forintos | 1,2 | 3 |
| 10 000 forintos | 0,9 | 7,5 |
| 20 000 forintos | 0,4 | 13,5 |
| *Egy év alatt hányszor kerül vissza a jegybankba | ||
| Forrás: MNB |
