BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre csökkenhet az agrárkárenyhítésre jutó pénz

2012. november 28. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Már csak néhány napjuk maradt az idei agrárkárok bejelentésére a termelőknek. A kárenyhítési igényt a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalnak kell eljuttatni. Feldmann Zsolt, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára egy szegedi fórumon az MTI-nek arról beszélt, hogy az eddigi bejelentések alapján idén több mint egymillió hektárt sújtott valamilyen természeti kár. Az első félévben a mezőgazdaság részesedése csupán 3,5 százalék volt a GDP-ből, szemben az előző év 4,6 százalékos arányával. A mezőgazdasági kárenyhítési rendszer átalakításával, 74 ezer termelő kötelező tagságával 8,3 milliárd forintos alap jött létre. A tárca pénteken benyújtott salátatörvényében az eddigi tapasztalatok alapján módosítaná a szabályozást. A kárenyhítő alap forrásainak 4 százalékát a kockázatkezelési rendszer működtetésével és fejlesztésével kapcsolatos végrehajtási költségekre különítené el a VM, továbbá kőbe vésné, hogy az alap forrásait nem lehet sem elvonni, sem zárolni. Szintén komoly változás, hogy a kárenyhítő juttatás összegének megállapításán is változtatnának, ennek hatására csökkenne a kifizetett juttatás összege.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet