Csaknem húsz vállalkozó demonstrált tegnap Kecskeméten félpályás útlezárással az Auchan áruház mellett, mert a bevásárlóközpont bővítését végző fővállalkozó nem fizette ki elvégzett munkájuk ellenértékét. Szabó Bálint, az alvállalkozók érdekeit képviselő Likvid Kontroll Kft. ügyvezetője a helyszínen tartott sajtótájékoztatón azt MTI szerint elmondta: több mint 20 alvállalkozónak közel 300 millió forinttal tartozik a fővállalkozó, a Demján Sándor érdekeltségi körébe tartozó Arcadom Zrt. Az ügyvezető kérte, hogy Demján fogadja az alvállalkozók képviselőit és fizesse ki a befogadott számláikon szereplő követeléseiket. Korábban már Szeged mellett, Szatymazon is tartottak hasonló demonstrációt − emlékeztetett Szabó Bálint −, ott szintén az Arcadom nem fizette ki az alvállalkozókat.
A rendőrségen már bejelentették, hogy december 7-én, a Prima Primissima-díj átadó ünnepségén körbeveszik a Művészetek Palotáját az elkeseredett alvállalkozók − tette hozzá. Az Arcadom Zrt. hétfőn közölte: szoros együttműködésben a beruházó Immochan vezetésével törekszik a kecskeméti bevásárlóközpont bővítésével kapcsolatos fejlesztés gyors és hibamentes lezárására, valamint megoldást keres a beruházásban részt vevő alvállalkozók anyagi követeléseinek kielégítésére. A tárgyalások október óta felgyorsultak, következésképp már több vitás kérdés rendeződött − fogalmazott a cég −, jelenleg a teljes portfólió pontosítása zajlik, amiben a Likvid Kontroll Kft. vezetése is aktívan részt vesz. A közlemény szerint az Arcadom kéri az alvállalkozókat és jogi képviselőiket, hogy tárgyalásos úton pontosítsák a részleteket, ezzel is felgyorsítva az ügy lezárását.
