Érdemi munkát és legalább a minimálbérrel megegyező fizetést, rövid távú célként pedig a megfelelő munkavédelem biztosítását követeli a kormánytól a közfoglalkoztatottak frissen megalakult szakszervezete. A Közfoglalkoztatási Jogviszonyban Állók Független Szakszervezete (Köfüsz) országos elnöke Mózes Tibor lett. A nyilvántartásba vétel iránti kérelmet a héten adja be a bíróságra a szervezet képviselője Budapesten. A szakszervezet legfőbb célkitűzése az emberi méltósággal is összeegyeztethető értelmes munka, valamint a 47 ezer forintot meghaladó érdemi bér kiharcolása. A munkát nem szabad értékén alul kezelni, a minimálbér fogalmához ragaszkodni kell − derült ki a szervezet közleményéből.
A tél beálltával különösen fontos, rövid távú célként jelölte meg a szakszervezet az alapvető munkavédelmi előírások betartatását. Elfogadhatatlannak tartják, hogy míg az állam elvárja a versenyszféra munkáltatóitól a munkavédelmi törvény maradéktalan betartását, addig ő, munkáltatói szerepében sokszor egyáltalán nem tesz eleget a legalapvetőbb feltételeknek sem. Az egyes munkákhoz szükséges munkavédelmi eszközöket, a védőitalt, a munkaközi szünetet és más − alapvető feltételeket − a mindenkori munkáltatónak biztosítania kell. A szakszervezet kérte felvételét a Liga Szakszervezetekbe.
