BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövő évre tolná az állattartók vitáját a VM

2012. november 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tárca nyitott valamennyi ésszerű javaslat befogadására a földtörvény tárgyalása során − mondta a Napi Gazdaságnak Simon Attila, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) jogi és igazgatási ügyekért felelős helyettes államtitkára. A VM azonban továbbra is elutasítja, hogy gazdasági társaság is vásárolhasson termőföldet, az azonban elképzelhető, hogy változnak a társas vállalkozásokra vonatkozó foglalkoztatási előírások, illetve hogy az engedélyezett birtokmaximumtól az állatlétszám függvényében felfelé el lehessen majd térni. Az állattartó telep definícióját a jelenleg kodifikációs fázisban lévő és heteken belül nyilvánosságra kerülő üzemszabályozási törvény adná meg, ahogyan azt is, hogy miként határozzák majd meg a birtokmaximumtól való eltérésre alapot adó állatlétszámot. A tárca ezzel lényegében a földtörvény december végére tervezett elfogadása utánra halasztaná a birtokmérettel kapcsolatos vitákat.

Simon szerint a bázisnak számító állatszámot nem kívánja statikusan kezelni a tárca, ahogy fogalmazott, ha egy gazdaság tartósan növelte állatállományát, akkor annak megfelelően módosíthatja majd a birtoknagyságát is, viszont tartós állománycsökkentés esetén ennek fordítottjával, a birtokméret mérséklődésével is számolnia kell majd.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet